Detail referencie

Výsledky

Pri osvetlení veľkoplošnej skladovej haly s výškou 12 metrov sme dbali na to, aby bolo osvetlenie nasmerované na postranné časti, nakoľko sa v týchto častiach haly skladuje a manipuluje s materiálom. Len tak sa dala zabezpečiť bezpečná manipulácia oceľových skruží.

Na osvetlenie sme použili LED svietidlá typu InLED GP200W-90°, a to v dvoch radoch na každej strane lodí. Stredová časť, teda komunikačná ulička, je osvetlená jedným radom svetiel.

Celý návrh a rozloženie svietidiel sme navrhli tak, aby v žiadnom prípade nedochádzalo k eliminácii osvetlenia pri tienení svietidla mostovým žeriavom. Celý skladová hala je takisto zabezpečená núdzovým osvetlením, ktoré je zabudované v hlavných svietidlách. Pri výpadku elektrickej energie tak dodá dostatočnú intenzitu osvetlenia, vyhovujúcu normám pre bezpečné opustenie veľkometrážnej skladovej haly.

Vieme, že bezpečnosť pracovníkov je veľmi dôležitá, a to najmä pri manipulácii s ťažkými, niekoľko tonovými oceľovými skružami. Preto sme mostové žeriavy vybavili bezpečnostnými svietidlami. Sú modrej alebo červenej farby, pričom svietia na pracovnú plochu bodom, čiarou alebo štvorcom, kde sa pohybuje náklad. Pracovníci tak už z diaľky registrujú farebné svetlo, znižuje sa tak ich nepozornosť a zamedzuje sa zbytočným úrazom.

Dosiahnutá úspora

60%

Úspora emisií CO2

3.400 kg

Finančná úspora

6 500 € ročne

Návratnosť investície

2 roky

Napíšte nám

Staňte sa naším ďalším spokojným zákazníkom. Napíšte nám, prípadne nás navštívte. Pri šálke dobrej kávy sa dohodneme na ďalšej spolupráci.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.