Pravidelná údržba LED svietidiel

01.02.2021

Vedeli ste, že už len jednoduchým očistením LED svietidiel od prachu dokážete zvýšiť intenzitu osvetlenia o 10 až 15 %? Samozrejme to záleží od miery znečistenia, no povedzme si pravdu, čistenie LED svetiel nepatrí práve k úkonom, ktoré by sme vykonávali každý týždeň či dva. Ako sa o ne teda starať a zachovať si tal ich prínosy čo najdlhšie?

Späť na zoznam

LED svietidlá vo fabrikách

Práve vo fabrikách je časté, že sa tam svietidlá znečisťujú viac, než v bežnom interiéri. Prašné prostredie vo výrobných halách sa pritom na efektivite LED svietidiel odráža viac, ako by sme si mysleli. Má to následne vplyv nielen na celkové osvetlenie priestoru, ale aj na zamestnancov, ktorí sa v ňom nachádzajú.


Čo teda robiť, aby ste svojim zamestnancom či kolegom dopriali čo najlepšie pracovné prostredie?

Čistenie aspoň raz za rok

Čistenie LED svietidiel by malo prebiehať každý rok a popritom by sa mali skontrolovať núdzové svietidlá či baterky. Nakoľko však vieme, že chod prevádzky je sám o sebe náročný, radi vám s tým pomôžeme.


Našim zákazníkom ponúkame mimo iného aj kompletnú údržbu LED svietidiel a ich ročný servis. Ten zahŕňa kompletné očistenie LED svietidiel, kontrolu elektrickej časti, senzorov, regulácie a taktiež dotiahnutie kontaktov v rozvádzači či jeho očistenie od prachu či ďalšie úkony.
Ročný servis od InLED

Predajom svietidiel to u nás nekončí. Aby ste s našimi LED svietidlami mali čo najmenej starostí, ponúkame vám ročný servis, ktorý zahŕňa:


  • očistenie svietidiel - odstránenie hrubej špiny, očistenie od prachu

  • kontrola svietidiel - kontrola a následné zaznamenanie prípadných chýb

  • kontrola senzorov a následné zaznamenanie prípadných chýb

  • kontrola núdzových svietidiel, ich odskúšanie a zaznamenanie prípadných chýb

  • dotiahnutie kontaktov do rozvádzača a jeho čistenie

  • meranie intenzity osvetlenia aj s vydaním certifikátu k meraniu

  • správa ku všetkým halám a priestorom do 7 dní od vykonania prác


Meranie intenzity osvetlenia vykonávame pred vykonaním spomínaných prác, ale aj po nich. Intenzitu osvetlenia meriame certifikovaným meracím zariadením, pričom meriame Luxy, ale aj Kelviny a CRI/podanie farieb.


Podanie farieb pritom podľa normy musí byť nad 80, nakoľko pod 80 to má veľký vplyv na oči, viac ich zaťažuje, čo môže mať nepríjemné následky.


Po meraní, samozrejme, našim klientom vydáme aj certifikát s potrebnými údajmi. Všetko pre váš komfort

Záleží nám na tom, aby naše LED svietidlá plnili svoju funkciu v čo najvyššej kvalite a podľa možností čo najdlhší čas. Aj preto nás v prípade akýchkoľvek otázok či priamo problémov s našimi produktami alebo službami neváhajte kontaktovať.


TIP: Pozrite si, čo nové sme pre vás pripravili, v článku Novinky z InLED dielne.

Napíšte nám

Staňte sa naším ďalším spokojným zákazníkom. Napíšte nám, prípadne nás navštívte. Pri šálke dobrej kávy sa dohodneme na ďalšej spolupráci.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.