Postup realizácie priemyselného LED osvetlenia - ako prebieha?

19.10.2021

Ako majiteľ alebo prevádzkovateľ priemyselných priestorov nepochybne viete o tom, že osvetlenie pracovísk je regulované normami a zákonmi. Aby ste ich dokázali splniť, realizáciu priemyselného LED osvetlenia je vhodné zveriť do rúk profesionálom. Ako celý proces prebieha a na čo by ste sa mali pripraviť?

Späť na zoznam

Audit prevádzky

Prvým krokom pri realizácii priemyselného LED osvetlenia je vstupný audit prevádzky. Pri ňom zisťujeme, ako dobre sú vaše pracoviská osvetlené slnečným žiarením a umelým osvetlením, aké sú technické možnosti inštalácie osvetlenia, ktoré zákony a normy sa vás týkajú. Na základe detailnej analýzy v rámci auditu je možné navrhnúť správne LED svietidlá, ktoré dokonale splnia všetky požiadavky.

Technické možnosti umiestnenia svietidiel

Ešte pred výberom konkrétnych svietidiel sa myslí na ich montáž. Na základe auditu vám vytvoríme projekt osvetlenia. Ten presne definuje, kde budú jednotlivé LED svetlá umiestnené a ako sa budú vzájomne dopĺňať. Na osvetlenie priemyselných priestorov sa treba pozerať komplexne. Jednotlivé svetlá musia na seba nadväzovať a vzájomne kooperovať, aby boli docielené požadované parametre.

Naše LED svietidlá sú navrhnuté tak, aby sa dali ľahko montovať na rôzne typy stien či konštrukcií. Jednoducho tak dokážeme nájsť riešenie, ako optimálne osvetliť aj dispozične komplikovanejšie priestory. Výber svietidiel

V dnešnej dobe je trh s priemyselnými svietidlami pomerne široký. Vyberať si viete z rôznych konštrukcií, ale aj technológií samotného zdroja svetla. Okrem klasických možností, ktoré poznáme už desiatky rokov, sú dnes v kurze predovšetkým LED svietidlá. Tie prinášajú viacero benefitov.

Prečo voliť LED svietidlá?

Na Slovensku platí zákon č. 476/2008 Z. z. o efektívnosti pri používaní energie. Ten nariaďuje vykonávať audity v priemyselných prevádzkach, ktoré majú vyššiu spotrebu energie. Tieto audity sa zameriavajú aj na osvetlenie, keďže to je často jedným z významných „žrútov“ elektriny. V tomto smere staršie technológie svietidiel ťahajú za kratší koniec. V pomere svetelný výkon/spotreba elektrickej energie totižto excelujú práve LED svietidlá.

Tie sa naviac vyznačujú aj dlhou životnosťou (50 – 70 000 hodín), širokým spektrom možných farieb a svetelných tokov. LED svietidlá sú preto flexibilným riešením, ktoré vám dokážeme prispôsobiť na mieru podľa konkrétnych priestorov. K benefitom patrí aj kompaktná konštrukcia, a teda jednoduchá montáž. V neposlednom rade, LED svietidlá poskytujú svoj plný svetelný výkon ihneď po zapnutí. Nemusíte teda čakať na 100% rozsvietenie ako v prípade niektorých iných technológií svietenia.

LED svetlá od nás

Aby sme našim zákazníkom dokázali garantovať maximálnu kvalitu svietidiel, rozhodli sme sa ich vyrábať v našej vlastnej réžii. Totižto, LED svietidlá od rôznych neoverených dodávateľov často nespĺňajú všetky kritériá a ich životnosť je neraz kratšia, ako by ste očakávali. Vďaka tomu, že si svietidlá vyrábame sami, dokážeme ich aj jednoduchšie prispôsobiť konkrétnemu usporiadaniu v priemyselných priestoroch.

TIP: V priemyselných priestoroch sa nám už neraz oplatilo automatické nastavenie LED svietidiel. Pozrite si viac v našom článku o automatickej regulácii LED svietidiel.

Zákony, ktoré by ste mali poznať

Voľba svietidiel do priemyselných priestorov nemôže byť postavená na náhode. Pozornosť je potrebné venovať napríklad norme STN EN 12464-1 upravujúcej osvetlenie vnútorných pracovísk a norme STN EN 12464-2, ktorá je zameraná na osvetlenie vonkajších pracovných priestorov. Podľa konkrétnych predispozícií vašich objektov zistených počas auditu je preto potrebné vybrať svietidlá, ktoré sa postarajú o splnenie zákonných limitov. S tým vám radi pomôžeme.

Odborná inštalácia LED svietidiel

Po výbere konkrétnych LED svietidiel začneme s výrobou. Pokiaľ ich už máme na sklade a nevyžadujú žiadne dodatočné úpravy, môžeme pristúpiť k samotnej montáži. Tá je vykonávaná naším odborne vyškoleným personálom. Všetky svietidlá sú inštalované na vopred stanovené miesta, zapojené do siete a otestované.

Po odbornej montáži môžete mať istotu, že od riešenia osvetlenia vašich priestorov máte na niekoľko rokov pokoj. Vďaka dlhej bezproblémovej životnosti LED žiaroviek sa nemusíte obávať toho, že po niekoľkých mesiacoch budú vyžadovať servis alebo výmenu.

Napíšte nám

Staňte sa naším ďalším spokojným zákazníkom. Napíšte nám, prípadne nás navštívte. Pri šálke dobrej kávy sa dohodneme na ďalšej spolupráci.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.