Automatická regulácia LED osvetlenia - 7-krát, prečo áno

09.06.2021

Oplatí sa investovať do automaticky regulovaných LED svetiel? Aké výhody prinášajú oproti bežným LED svietidlám? Pozrime sa spolu na benefity, ktoré automaticky regulované svietidlá prinášajú.

Späť na zoznam

Výhody automaticky regulovaných LED svietidiel od InLED

Automatická regulácia svietidiel slúži na riadenie osvetlenia. LED osvetlenie sa môže nastaviť podľa vopred určených požiadaviek, a to na základe údajov zo senzorov, no takisto sa dá kedykoľvek preprogramovať. Senzory môžu byť vo forme tlačidiel, snímačov pohybu, prípadne snímačov jasu.


Výhody automatickej regulácie svietidiel je viacero. Poďme si ich vymenovať.


  • vytvára komfortné a úsporné osvetlenie priestorov

  • svietidlá si môžete rozdeliť do viacerých segmentov a kedykoľvek to zmeniť

  • intenzitu svetla môžete nastaviť na základe aktuálneho osvetlenia priestoru zvonka

  • takisto môžete osvetlenie regulovať podľa pohybu v miestnosti

  • viete si nastaviť osvetlenie podľa využitia priestoru

  • svietidlá viete využiť efektívnejšie

  • usporíte tým množstvo energie, kľudne aj 30 až 40 %

Úspora energie

Úspora energie sa pri automaticky regulovaných svietidlách uskutočňuje hneď niekoľkými spôsobmi. Jednou z nich je využívanie denného svetla a svietením iba v prípade, že je v miestnosti nedostatok denného svetla. Senzory svietidiel vnímajú jas a podľa toho vedia, či je v priestore dostatok svetla, alebo nie. 


Tiež si môžete senzory nastaviť tak, aby spolu s prirodzeným svetlom v miestnosti dosahovali dohromady požadované osvetlenie, napríklad 500 lx. Podľa toho regulujú LED osvetlenie - zapínajú ho, vypínajú, zosilňujú jeho intenzitu, prípadne ju zoslabujú.


Osvetlenie viete regulovať takisto pohybom v miestnosti, pričom sa napríklad pri pohybe zapne a ak pohyb ustane, po niekoľkých minútach sa opäť vypne.

Pre každého investora je to to pravé

Každý majiteľ firmy či investor rozmýšľa pri výmene starého osvetlenia za nové hneď nad niekoľkými faktormi. 


  • Za akú dobu budem musieť svietidlá opäť vymeniť?

  • Budú svietiť dostatočne?

  • Nebudem míňať priveľa energie, a tým aj financií?


Toto je len zlomok z otázok, s ktorými sa treba vysporiadať. Práve automaticky regulované LED svietidlá však sú tým správnym riešením. Ich výmena nebude tak skoro nutná a ušetria vám naozaj množstvo energie a financií. 


Kvalita je u nás na prvom mieste a naše LED svietidlá majú naozaj dlhú životnosť. Stačí si vybrať z ponuky interiérových, exteriérových a priemyselných svietidiel, ktoré vyrábame priamo na Slovensku.

Napíšte nám

Staňte sa naším ďalším spokojným zákazníkom. Napíšte nám, prípadne nás navštívte. Pri šálke dobrej kávy sa dohodneme na ďalšej spolupráci.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.