My a obdobie ticha - ako sa vysporiadavame s koronou

25.02.2021

Celosvetová pandémia ochorenia COVID-19 postihla Slovensko v marci 2020. Odvtedy sa toho u nás, ale aj vo svete, mnoho zmenilo. Toto obdobie nie je pre nikoho jednoduché, no aj napriek tomu sa netreba vzdávať. Ako sa s touto situáciou vysporiadavame u nás vo firme?

Späť na zoznam

InLED a korona

Za ten už takmer rok, čo sa korona objavila na Slovensku, sme si prešli viacerými zmenami. Aj napriek nepriaznivej situácii sa neustále snažíme zlepšovať a prichádzať s novými nápadmi. Povedali sme si, že to, čo vymyslíme v tomto “období ticha”, sa nám neskôr, keď to všetko pominie, vráti. Veríme, že už to nebude dlho trvať a opäť tu budeme pre našich zákazníkov v plnom nasadení. Spoločnými silami tak zatiaľ pracujeme na nových nápadoch a pripravujeme sa tak na sľubnú budúcnosť.

Naše denné rituály

Aj v tom negatívnom hľadáme pozitíva. Korona nám ukázala dôležitosť spolupatričnosti a kontaktu. V období, keď sme nemuseli byť na home office, sme si preto zaviedli rôzne príjemné rituály. Vďaka nim sme sa mohli navzájom porozprávať a podporiť tak kreatívnu náladu na pracovisku.

V prvej vlne sme sa s nikým nestretávali, a tak sme si robili spoločný program. Náš pracovný deň sme naštartovali spoločnou rannou kávou, samozrejme každý s tou svojou. :) Raz týždenne sme dokonca začínali spoločným cvičením, prípadne v piatky sme behávali do vedľajšej dediny a naspäť. Takýto začiatok dňa bol pre nás vždy veľmi inšpiratívny a následne sme tak boli často nadmieru produktívni.

Cez deň, keď sa nedalo chodiť na obedy, sme aj túto činnosť začali riešiť spoločne. Raz do mesiaca sme si dokonca zvykli robiť aj spoločné raňajky. A verte, nie je nič lepšie, ako začať deň s pozitívne naladenými ľuďmi.Pozitívne naladení

V karanténe sme boli raz, a to hneď v prvej vlne. Vtedy sme robili z homeofficu, čo bolo pre viacerých nie práve príjemným obdobím. Jeden náš kolega vtipálek nám však tieto dni neustále obohacoval svojimi kreatívnymi hláškami, z ktorých sme išli vždy všetci do kolien. A, samozrejme, s tým neprestal a robí to doteraz. :)

Pozitívne testovaní

Vždy, keď to aktuálne opatrenia povoľujú, chodíme normálne do práce, pričom dodržiavame všetky opatrenia. V druhej vlne sa však pozitívnemu výsledku na koronu aj tak niektorí nevyhli. Našťastie nemal nikto výrazne náročný priebeh. Aj preto to berieme s nadhľadom a postupne si vytvárame imunitu.

Pracovné nasadenie

Tým, že sme v tom všetci spolu, sa ešte viac sústredíme na prácu. Keď sa dalo, vymaľovali sme a prerobili našu kanceláriu. Vymysleli sme vlastné štítkovanie našich LED svietidiel unikátnym QR kódom. Začali sme sa viac venovať marketingu a reklame. Popritom sme naberali sily v prírode, a to v podobe turistiky či dokonca aj otužovania.


Teambuilding

Každoročne riešime aj teambuilding. Minulý rok sme ho stihli ešte v marci, pričom v období, keď to bolo povolené, sme boli na splave a raz sme sa boli previesť aj na lodi po Dunaji. Z každej takejto akcie sme sa vždy veľmi tešili, nakoľko sme nevedeli, dokedy to takto bude môcť byť.
Nevzdávame sa

Aj keď to aktuálne nevyzerá dobre a opatrenia sa sprísňujú, nevzdávame sa. Spoločnými silami sa držíme v pozitívnej nálade a efektívnom pracovnom nasadení. Práve náš cieľ neustále sa zlepšovať nás posúva vpred. Aj napriek prekážkam chceme svojim klientom poskytovať čo najlepšie služby a vyrábať čo najkvalitnejšie produkty. Pretože toto obdobie raz pominie, ale my tu budeme stále pre vás.

Napíšte nám

Staňte sa naším ďalším spokojným zákazníkom. Napíšte nám, prípadne nás navštívte. Pri šálke dobrej kávy sa dohodneme na ďalšej spolupráci.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.