Výhody LED osvetlenia

27.12.2020

Naša spoločnosť sa zaoberá výrobou a predajom širokého sortimentu interiérových a exteriérových LED svietidiel. Nájdete u nás interiérové LED osvetlenie, ale aj priemyselné LED svietidlá či LED svietidlá verejného osvetlenia. V tomto článku si povieme o benefitoch LED osvetlenia, a teda aj dôvodov, prečo sme dali prednosť výrobe a predaju LED svietidiel oproti ostatným možnostiam.

Späť na zoznam

Výhody LED osvetlenia

O LED svetlách sa už roky hovorí ako o svetelnom zdroji budúcnosti. Postupne sa nimi nahrádzajú ostatné typy svietidiel, a to najmä vďaka ich šetrnosti k životnému prostrediu. Nie je to však jediný benefit, ktorý LED svietidlá predstavujú.


Šetrnosť k životnému prostrediu

Najznámejším benefitom LED svietidiel je už spomínaná šetrnosť k životnému prostrediu. V dnešnej dobe sa čoraz viac hovorí o dopade rôznych priemyselných produkcii na našu planétu. LED svietidlá sú pritom šetrné z viacerých dôvodov, nejde iba o ich výrobu. Výdrž LED žiaroviek je oveľa vyššia ako u klasických žiaroviek. To znamená dlhšiu životnosť a takisto menej častú výmenu.


Pri recyklácii sa z už nepoužiteľnej LED žiarovky dokáže znovu využiť až 96 %, čo je výborné číslo. Vzniká tak naozaj málo odpadu. A spomenúť si musíme aj fakt, že neobsahujú ortuť či iné ťažké kovy a jedovaté látky.


Úspora elektrickej energie

Veľmi veľkou výhodou LED svietidiel je ich minimálna spotreba elektrickej energie. Momentálne ponúkajú na trhu so svietidlami najefektívnejšiu voľbu, nakoľko produkujú najviac svetla na množstvo energie. Tie najmodernejšie produkujú cez 100 lm/W.


Vďaka tomu sú naozaj úsporné, ročne dokážu ušetriť desiatky percent elektrickej energie. Uveďme si to na príklade. LED žiarovka o výkone 4 watty je plnohodnotnou náhradou wattovej bežnej žiarovky. 


Minimálna produkcia tepla

Úspornosť LED svietidiel je taká vysoká aj preto, že pri ich rozsvietení sa väčšina energie spotrebuje na vydávanie svetla a len malé percento spotrebovanej elektriny sa premení na teplo. Vďaka tomu sa LED žiarovky nezahrievajú a nevydávajú takmer žiadne teplo.


Životnosť

Ako sme už vyššie spomenuli, LED svietidlá sa vyznačujú aj naozaj dlhou životnosťou. Jedna LED žiarovka vám vydrží minimálne 30 000 hodín. Priemerná životnosť je 60 000 hodín, pričom niektoré dosahujú životnosť až nad 100 000 hodín. To môže vo výsledku znamenať svietivosť až 20 rokov. Aj preto sú investíciou, ktorú sa oplatí využiť.


Vysoká svietivosť

Aj pri nízkom vstupnom napätí majú vysokú svietivosť. V priebehu niekoľkých milisekúnd sa vám LED diódy rozsvietia na plný výkon, pričom vyžarujú svetlo v požadovanej farbe, a to aj bez použitia farebných filtrov.


Mechanická odolnosť

Ako poslednú výhodu LED svietidiel si spomenieme ich mechanickú odolnosť voči nárazom a otrasom. Celkovo sú LED žiarovky odolnejšie voči nešetrnému zaobchádzaniu či slabším nárazom. Takisto je zaujímavý aj fakt, že im nevadí časté zapínanie a vypínanie. Nakoľko ich výdrž či svietivosť nie je ovplyvnená počtom spínacích cyklov, využívajú sa aj na miestach, kde je nutné časté zapínanie či vypínanie svietidiel.


Ktorým benefitom si získali vás?

LED svietidlá majú naozaj mnoho pozitív, a to ako na našu peňaženku, tak aj na celú našu planétu. Pre každého z nás je dôležitý iný parameter, no LED svietidlá vyhovujú v každom ohľade. Aj preto sa v našej firme sústredíme na výrobu kvalitných LED svietidiel, ktoré by vám ušetrili množstvo elektrickej energie a zároveň vám slúžili naozaj po dlhé roky.

Napíšte nám

Staňte sa naším ďalším spokojným zákazníkom. Napíšte nám, prípadne nás navštívte. Pri šálke dobrej kávy sa dohodneme na ďalšej spolupráci.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.