Energetická kríza zasahuje všetkých

22.09.2022

V súčasnej dobe sa na nás neustále valia informácie v súvislosti s energetickou krízou. Situácia je už teraz vážna a zdá sa, že na prelome roka sa ešte zhorší. V médiách sa často objavujú články a návody, ako znížiť spotrebu energie. Jedným z tipov je výmena staršieho osvetlenia, pretože LED svetlá sú efektívnejšie a trvanlivejšie než klasické žiarovky. A práve o úsporu nám dnes všetkým ide. Pri súčasných cenách elektriny je návratnosť investície nie 2 – 3 roky, ale mnohokrát už do roka.

Späť na zoznam

Veľkou výhodou LED svietidiel je ich minimálna spotreba elektrickej energie. Momentálne sú na trhu so svietidlami tou najefektívnejšou voľbou, nakoľko produkujú najviac svetla na množstvo energie. Tie najmodernejšie produkujú cez 180 lm/W. Vďaka tomu sú naozaj úsporné, ročne dokážu ušetriť desiatky percent elektrickej energie. Uveďme si to na príklade. 

Priemyselná hala - 100 ks svietidiel 

 

Staré svietidlá -  450W / 400W 

Nové svietidlá -  150 W 

Doba používania - 20 dní/mesiac 

Čas používania - 10 h/den

 

Návratnosť pred rokom: 


 

 

Návratnosť v dnešných dňoch:

 

 

To znamená, že finančná úspora predstavovala minulý rok 11 596,80 €, no aktuálne by to bolo 40 588,80 €. Návratnosť investície bola pred rokom 1,7 roku, no dnes by sa táto investícia vrátila už o pol roka!

Ak ste doteraz s týmto rozhodnutím váhali, teraz je ten správny čas! Pokiaľ hľadáte spoľahlivého a stabilného partnera, sme tu pre Vás. Radi Vám vypracujeme kompletný projekt a predbežný výpočet úspory, vykonáme certifikované meranie umelého osvetlenia a poskytneme aj profesionálnu montáž.

Kvalita je u nás na prvom mieste a naše LED svietidlá majú naozaj dlhú životnosť. Stačí si vybrať z ponuky interiérových, exteriérových a priemyselných svietidiel, ktoré vyrábame priamo na Slovensku.

Napíšte nám

Staňte sa naším ďalším spokojným zákazníkom. Napíšte nám, prípadne nás navštívte. Pri šálke dobrej kávy sa dohodneme na ďalšej spolupráci.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.