Prečo zákazník časom doplatí na „výhodnú kúpu“ ?

 • Prečo zákazník časom doplatí na „výhodnú kúpu“ ?

  Prečo zákazník časom doplatí na „výhodnú kúpu“ ?

  Trh je preplnený  nekvalitnými výrobkami. Každý jeden výrobca/dodávateľ deklaruje veľmi podobné parametre s diametrálne odlišnými cenami.V LED  sektore je to o to ťažšie. Neustále sa objavujú spoločnosti, ktoré ponúkajú lacnejšie a lacnejšie produkty .

                           

   

   

   

   

   

  Prečo sú také rozdiely v cenách ?

   

  Spoločnosti vedia, že s umelo navýšenými cenami dlho neobstoja na trhu. Dôsledkom toho je, že sa výrobcovia snažia o zvýšenie odbytu, preto riešenie vidia v rapídnom znižovaní cien.

  Ako to robia ?  Vyrábajú „skoro “to isté , použijú trošku iný materiál, deklarujú  iné parametre ako sú v skutočnosti. Hľadajú neustále možnosti, ktorú časť svietidla by mohli nahradiť  lacnejším dielom, a to aj na úkor kvality.

   

  Kto je na vine?

  Zákazníci.

  Lebo každý chce to najlacnejšie, aby čo najlacnejšie nakúpili a vyriešili svoju potrebu v ten daný moment. Tento jav vidíme skoro v každom odvetví priemyslu, ale aj v iných sférach. Ľudia väčšinou hľadajú aj v potravinách najlacnejšie varianty..(nechcem ani vedieť ako výrobcovia dosahujú tie šialene lacné ceny pri niektorých produktoch)

  Nikto si však neuvedomuje, že to vôbec nemusí byť najvýhodnejšie riešenie z dlhodobého hľadiska…

   

  Pri priemyselných svietidlách …

   

  Najčastejšie problémy sú: svietia približne iba mesiac, blikajú, nesvietia viac ako predošlé priemyselné LED svietidlá, nedosahujú také parametre, ktoré boli uvedené v katalógovom liste. Takéto svietidlá spôsobujú nekvalitné pracovné prostredie, ktoré zaťažuje najmä oči. Toto je dôsledkom nízkeho RA svietidla.

   

  Ďalším javom je: Urýchlená degradácia svietidiel

   

  Ročná degradácia by sa mala pohybovať v rozmedzí 1-3 %.  No, namiesto toho, mnohokrát  pri vyťažených LED čipoch sa dosiahne ročný  pokles až o 20-30 % svietivosti.

  Tento jav si ale spotrebiteľ všimne až po pár rokoch, kedy už je neskoro. Vtedy si môže kupovať nové priemyselné LED svietidlá, a to len preto, že chcel ušetriť a kúpil nekvalitný výrobok.

   

  Ale predsa to bolo (skoro) také isté…

   

  Áno, presne tak. „Skoro“  nemôže byť niečo  rovnaké za úplne inú cenu, aj keď sa to tak pri prvom nákupe zdá.

   

  Sme presvedčení, že keď vyrábame kvalitné priemyselné LED svietidlá je to najlepšie riešenie  pre nás a hlavne aj pre nášho zákazníka.

   

  Existuje porekadlo : „Nie sme tak bohatí, aby sme si kupovali lacné veci.“ – veľká pravda, čo poviete?

   

   

  A že aké rozdiely môžu byť v daných svietidlách ?

  O tom si povieme viac nabudúce, v ďalšom článku …

  Comments are closed.

 • Zaujala Vás naša ponuka? Napíšte nám a my Vás budeme kontaktovať
 • Tento web spracováva súbory cookies, ktoré nám umožňujú identifikovať zlepšenia našich služieb. Tieto údaje zdieľame aj s tretími stranami. Viac informácií