Fotovoltika a LED svietidlá

 • Fotovoltika a LED svietidlá

  Fotovoltika a LED svietidlá

   

   

  V dnešnom dynamickom svete sa všetko veľmi rýchlo vyvíja, napreduje a tak je to aj v oblasti rozvoja LED svietidiel.

   

   

  Rozvoj LED svietidiel umožňuje využívať svietidlá s fotovoltickým , bezkáblovým napájaním.

   

  Nízky príkon, jednosmerné napätie a aj samotná regulácia jasu umožňuje efektívne využívať jednosmerné napájanie z batérie s minimálnymi stratami (menej ako 3%). Fotovoltika urobila v poslednej dobe veľký krok k zvýšeniu účinnosti fotovoltických panelov.

   

   

   

  Nízky príkon LED čipov v paneloch predurčujú bezkáblové napájanie osvetlenia.

   

  Hlavnou výhodou takýchto panelov je najmä to, že sú šetrné voči životnému prostrediu, pretože k fungovaniu si vyrobia vlastnú elektrickú energiu.

   

  Taktiež môžeme tvrdiť, že ceny fotovoltických panelov, vďaka masívnej podpore obnoviteľných zdrojov klesli.

   

   

   

  Ďalšou výhodou tejto novinky je to, že samotné čipy LED svietidiel nie sú preťažované a zvyčajne pracujú len na 50% svojho výkonu, aby sa dosiahol čo najväčší pomer lm/W, čo je maximálny svetelný tok na jednotku wattu. Laicky povedané: čím vyšší výkon, tým menšia spotreba.

   

   

  Pozitívnou vlastnosťou svietidiel je aj to, že vďaka jednosmernému zdroju batérie, je veľmi jednoduché regulovať jas, zatiaľ čo pri bežných LED svietidlách je to celkom drahá záležitosť.

   

   

  Tak ako všetko má svoje nevýhody, aj fotovoltika disponuje s negatívnou stránkou. Je priamo závislá od priameho slnečného žiarenia, takže v zastavaných oblastiach, v tieni je nefunkčná. Riešením v tomto prípade sú veterné generátory.

   

   

  Fotovoltické osvetlenie vieme navrhnúť priamo na mieru. Svietenie je zaručené aj v zimnom období po celú noc. Rýchla montáž na zemné skrutky, dovoľujú svietidlo kedykoľvek preložiť na iné miesto. Optika a sila osvetlenia sa dajú navrhnúť podľa požiadaviek. Kvalitné spracovanie a dlhá životnosť je zaručená kvalitnými komponentami a dlhoročnými skúsenosťami.

   

   

  Nie je ľahké presvedčiť o výhodách fotovolitky, keď sú ľudia častokrát uspokojení výrobkami, ktoré sú žiaľ len kúpou drahého odpadu.  Výrobky z Číny, pri ktorých samotní obchodníci nevedia povedať ako bude svietidlo fungovať je viac než zlá voľba. Uvádzané čísla sú prehnané a nekorešpondujú s reálnymi podmienkami.

   

  Z tohto dôvodu je potrebné preskúmať pôvod a kvalitu kupovaných svietidiel 🙂

   

   

  Leave a comment

  Required fields are marked *

 • Zaujala Vás naša ponuka? Napíšte nám a my Vás budeme kontaktovať
 • Tento web spracováva súbory cookies, ktoré nám umožňujú identifikovať zlepšenia našich služieb. Tieto údaje zdieľame aj s tretími stranami. Viac informácií